Blog

Tento rok sme sa rozhodli, venovať sa nielen detským a rodinným témam, ale aj tým vážnejším. Napríklad diabetu, ktorý dnes postihuje stále viac a viac ľudí. To, že cukrovka je často otázkou nesprávnej životosprávy už vieme tiež. Práve preto sme v spolupráci so zdravotnou poisťovňou...

Všetci o nej hovoria, všade ju je cítiť, jar prichádza. U nás sa začalo jarné upratovanie vo veľkom, novým názvom. Na pretras sa v našich domácnostiach konečne dostanú aj zahádzané skrine, pocapkané okná, zimné fasády aj kuchynské linky. Škola varenia aj cateringovka sa nám začínajú...

Ako funguje veľký a neúprosný svet gastronómie? Študenti Strednej odbornej školy a Hotelovej akadémie v Holíči sa nedávno zúčastnili exkurzie zameranej najmä na svetové kulinárske trendy v Londýne. Aj vďaka nám. Jemine pomohlo s kontaktom a dobrá vec sa podarila. Nesmierne sa tešíme z ich nadšenia, zážitkov a nadviazaných kontaktov. Veď posúďte sami, či sa oplatilo.
Food Revolution Day je výzva pre školy, škôlky, organizácie, firmy, komunity či jednotlivcov, aby v tento deň (a nielen tento) venovali svoj čas a pozornosť tomu čo budú konzumovať, aby zdieľali svoje skúsenosti s ostatnými, podelili sa o zážitky, recepty či posunuli ďalej svoje skúsenosti ako zdravšie a zodpovednejšie pristupovať k stravovaniu. Na Slovensku organizuje občianske združenie Jem iné tento event už po štvrtýkrát.
Ešte ste sa nerozhodli? 2% z Vašich daní nám umožní v tomto roku podporiť školy. Zlepšiť ich kultúru stravovania. Projekt Skutočne zdravá škola pomáha riešiť narastajúci problém detskej obezity a zvyšujúceho rizika kardiovaskulárnych ochorení a diabetes u detí a mládeže v čoraz nižšom veku. Prináša kvalitu do školských jedální a spokojnosť rodičov, pedagógov, vedenia školy, personálu jedální a v neposlednom rade detí. 
Nie, nejde o utópiu. Od februára zbiera rezort školstva domáce recepty od detí a študentov, ktoré by mohli prejsť schvalovacím procesom a zaradiť ich tak do repertoáru menu v školských jedálňach. Prečo? Dôvod je jednoduchý, zatraktívniť školskú kuchyňu, prílákať deti na osvedčené a pestrejšie recepty a tým zvýšiť počet stravníkov na škole. A my v Jem iné máme plán. Ak chcete byť súčasťou zmeny, čítajte ďalej.
V minulom týždni sme mali možnosť zúčastniť sa v IKEA workshopu so Živicou ako žiť šetrnejšie k životnému prostrediu a ako v domácnosti pomocou malých a jednoduchých zlepšovákov ušetriť. Znižovať spotrebu energie, vody a množstvo vyprodukovaného odpadu, zároveň znížiť aj výdavky vo vlastnej domácnosti a popritom byť ohľaduplný k životnému prostrediu, by malo byť našim cieľom a motiváciou. Ako sú na tom slovenské domácnosti a ako teda neplytvať jedlom, či ušetriť na účtoch za vodu a energie? Pokúsime sa vám to v nasledujúcich riadkoch a ďalších článkoch vysvetliť. A ideme postupne testovať.
Keďže aj v Bonami milujú dobré jedlo, rozhodli sa s nami spraviť rozhovor. Bolo nám cťou porozprávať niečo o tom, ako vnímame domov my, a čo pre nás znamenajú interiérové doplnky, či samotné varenie.
Podobne ako spirulina, ktorú sme si predstavili nedávno, aj chlorella je sladkovodná riasa obsahujúca veľké množstvo bielkovín, vítamínov, minerálov a enzýmov. Je užitočná pri udržiavaní optimálnej hladiny cukru v krvi, napomáha lepšiemu tráveniu a posilňuje imunitný systém.