Naši zeleninkoví kamaráti

Naši zeleninkoví kamaráti

Vraví sa, že keď sa chce, všetko sa dá. To si pravdepodobne povedala aj skupinka mamičiek na materskej dovolenke, ktorá sa rozhodla spojiť príjemné s užitočným a vytvoriť niečo, čím obohatia nielen svoje ratolesti, ale aj všetky ostatné malé deťúrence na Slovensku.

Vytvorili krásnu knižku s názvom Moji zeleninkoví kamaráti, ktorá má slúžiť pre najmenšie deti, nielen ako forma zábavy, ale tiež ako spôsob naučiť ich budovať si vzťah k večným zeleninovým strašiakom. Spolu s tanečnicou brokolicou, doktorom cesnakom, maliarkou cviklou či cvičiacou cuketou sa deti hravým spôsobom dozvedia, že zelenina je zábavná, farebná, hravá a tiež veľmi prospešná pre naše telo. Zeleninkové básničky navyše trénujú pamäť a predstavivosť, omaľovánka ktorá prichádza spolu s knižkou podporuje detskú kreativitu a fantáziu a bonus v podobe e-knihy zeleninkových receptov slúži ako inšpirácia pre mamičky, ktoré často nevedia, čo chutné svojim drobcom a rodinám pripraviť.

Úplne otvorene? My v Jem iné sme z tej knižky paf! Nič podobné na Slovensku zatiaľ neexistuje a práca týchto šikovných mám prináša svoje ovocie aj u najväčších z najmenších odporcov zeleniny. Aj preto sme sa rozhodli, že zeleninkoví kamaráti sa stanú aj našimi kamošmi a tak si knižku spolu s omaľovánkou môžete zakúpiť aj v našej škole varenia.

Máme aj dva veľké bonusy navyše. V máji opäť pripravujeme Food Revolution Day. Revolúcia v podobe osvety kvalitného stravovania a zdravého životného štýlu sa tento rok bude opäť konať v Starej tržnici 20. Mája 2017. Okrem iného, sme si pre Vás v spolupráci s MartinusMoji zeleninkoví kamaráti pripravili malú knižnicu s veľkými kobercami, tuli vakmi a krásnymi detskými knižkami z ktorých Vám budeme celý deň čítať. Zeleninkové básničky, samozrejme, nebudú chýbať.

A ten druhý bonus? Zeleninkové recepty sa nám zapáčili natoľko, že v júni im venujeme špeciálny detský kurz varenia. Budeme pripravovať chutné recepty z knižky, čítať si k nim básničky podľa použitých surovín a o omaľovánky tiež nebude núdza.

Jedna knižka a toľko rozruchu okolo nej! Ale viete čo? Zaslúži si to! Plným právom!

Zdroj foto: http://mojikamarati.sk/referencie/spokojnici/

1Komentár
  • Alena Hainová
    Zverejnené o 13:19h, 11 júla Odpovedať

    Knihu som kúpila pre moju vnučku, je úúúžasnáá. Veľká vďaka. Alena.

Komentovať