Podujatia

Loading Udalosti

« All Udalosti

  • This event has passed.

FOOD REVOLUTION DAY 2015

15. mája 2015 - 16. mája 2015

Food Revolution Day je výzva pre školy, škôlky, organizácie, firmy, komunity či jednotlivcov, aby v tento deň (a nielen tento) venovali svoj čas a pozornosť tomu čo budú konzumovať, aby zdieľali svoje skúsenosti s ostatnými, podelili sa o zážitky, recepty či posunuli ďalej svoje know-how ako zdravšie a zodpovednejšie pristupovať k stravovaniu. Medzinárodne sa jedná o štvrtý ročník, na Slovensku organizuje O.Z. Jem iné tento event už tretíkrát.

Food Revolution Day organizuje Food Revolution Foundation pod záštitou Jamieho Olivera.

AKO TO PREBIEHA?

1. deň: 15. mája 2015
KDE? doma, v práci, v škole, všade! 🙂

AKO NA TO? Ak ste žiak, prineste si do školy zdravšiu desiatu, alebo len suroviny a pripravte si ju spoločne so spolužiakmi. Ak ste učiteľ, pripravte pre deti prednášku o jedle či zaujímavú hru rozpoznávania ovocia či zeleniny. Ak ste zamestnanec, pripravte v tento deň obed svojim kolegom, alebo sa spoločne vyberte na piknik a zdieľajte potraviny či doma pripravené jedlo. A ak ste reštaurácia, zaraďte v tento deň do ponuky aj zdravšiu alternatívu jedál, využite lokálne zdroje potravín a zdieľajte recepty so svojimi zákazníkmi.

2. deň: 16. mája 2015
KDE: Stará tržnica

Sprievodným programom Food Revolution Day bude farmársky potravinový trh spojený s rôznymi aktivitami pre deti aj dospelých, ktorý sa bude konať v sobotu v Starej Tržnici aj na iných miestach po celom Slovensku. Program a témy celodenného diskusného bloku vám predstavíme čoskoro. Hlavnou témou bude celodenný diskusný panel na tému školské stravovanie.

Záštitu nad tohtoročným Food Revolution Day Slovakia prevzala námestníčka primátora Magistrátu Hlavného mesta Bratislavy.

Detaily k eventu nájdete tu.

————————–————————–————————–——————-
Food Revolution Day is a challenge for nurseries, schools, organisations, companies, communities or individuals to dedicate their time and attention on this day (as well as other days) to ingredients and food they are eating, to share their experience with others, share recipes or tips how to eat healthier and be more responsible about the food. This event takes place for the fourth time globally. Here in Slovakia it’s organised by o.z. Jem iné for the third time.

Food Revolution Day is organised by Jamie Oliver Food Foundation.

HOW DOES IT WORK?

1. day: 15th May 2015
WHERE? At home, at work, at school, everywhere! 🙂

HOW TO DO IT? If you are schoolkid, you can bring healthier snacks to school, or only the ingredients and you can prepare your snack together with your classmates. If you are a teacher, you can prepare a lecture about food or fun game of recognising fruit and vegetable for the kids. If you are an employee you can prepare lunch for your colleagues, organise a picnic together, share homegrown ingredients or homemade meals. If your are a restaurant you can include a healthier meal option, use local food source or share recipes with your customers.

2. day: 16th May 2015
WHERE? Stará Tržnica (Old Market), Bratislava

WHAT? There will be regular farmer’s market accompanying our Food Revolution Day program on Saturday at Stará Tržnica and all around Slovakia. It will include different activities for children and grown-ups. The main theme will be all-day discussion board about school catering. The detailed schedule and topics covered in discussion will be announced soon.

This year’s Food Revolution Day Slovakia will be under the patronage of Mudr. Iveta Plšeková, Deputy of Mayor of City of Bratislava (Hlavne mesto Bratislava).

See the event details here.

Podrobnosti

Začiatok:
15. mája 2015
Koniec:
16. mája 2015
Udalosť Category:
Udalosť Tags:
, , , , , , , , ,
Webstránka:
http://foodrevolutiondayslovakia.sk

Organizátor

o.z. Jem iné
Telefón:
0904 959 061
Email:
skolavarenia@jemine.eu
Webstránka:
www.jemine.eu

Miesto udalosti

Stará Tržnica
Námestie SNP 25
Bratislava - Staré mesto, 811 01 Slovakia (Slovak Republic)
+ Google Map
Webstránka:
www.staratrznica.sk