Riad, ktorý je takmer jedlý

Riad, ktorý je takmer jedlý

Kvalitné potraviny a zdravé životné prostredie idú ruka v ruke. Všetci vieme, že prírodu musíme chrániť. Nie len kvôli vzduchu, ktorý dýchame, ale aj preto, aby naše jedlo rástlo v úrodnej pôde, bolo zavlažované kvalitnou vodou a aby sa dobytok pásol na čistých zelených pastvinách.

Ekológia nám v Jem iné nie je cudzia. Veď šetreniu jedla a recyklácii sme sa venovali aj na tohtoročnom Food Revolution Day. Spôsobov ako sa zapojiť a vniesť aj do svojho života ekologické prvky je neúrekom. V priebehu leta Vám prinesieme zopár nápadov, ako urobiť Vašu domácnosť, konkrétnejšie kuchyňu o niečo zelenšou.

Začíname od toho najmenšieho a od najmenších. Veď práve tí najmenší si zaslúžia to najlepšie, nie? Práve preto sme sa skamarátili s Chooze a od tejto jari servirujeme detské jedlá v škoke varenia na riad, ktorý je takmer jedlý. Detské dizajnové tanieriky, poháre, mištičky, lyžičky aj príbory sú totiž vyrobené z bambusového vlákna a kukurice. Sú pevné, odolné a vhodné aj do umývačky riadu. Pestovanie bambusu je rýchle a nezaťažuje životné prostredie, preto je lepšou voľbou ako drevo a určite zdravšou verziou ako bežný detský plastový riad. Navyše, ak Vám riad po mnohých rokoch doslúži, materiál z ktorého je vyrobený, je kompostovateľný a rozloží sa približne za 12-24 mesiacov. U nás navyše deťom z krásneho farebného riadu veľmi chutí. Jediný problém vzniká vtedy, keď si nevedia vybrať farbu tanierika z ktorého si chcú vychutnať nimi pripravené dobroty. Ani sa im nečudujeme! Všetky sú také krásne! 🙂

Processed with VSCO with hb2 preset

Processed with VSCO with hb2 preset

Processed with VSCO with hb2 preset

Žiadne komentáre

Komentovať