Varíme pre najmenšich s Luckou: prvé príkrmy

Varíme pre najmenšich s Luckou: prvé príkrmy

Učiť ľudí rozhodnúť sa pre kvalitu, na čo klásť dôraz pri zložení svojho jedálneho lístka a pitného režimu, či ako správne čítať etikety alebo ako vyzerá zdravý tanier, to všetko je našim cieľom v Jem iné. A na tieto dôležité skutočnosti by sme mali klásť dôraz už od útleho veku. Nás práca s deťmi, ba dokonca bábätkami baví úplne najviac! Deti sú u nás témou číslo jedna a aj preto sme sa rozhodli priniesť vám na jeseň sériu 4 kurzov ako variť pre našich najmenších. Ochotne nám zapózoval aj najmladší člen Jem iné, synček našej skvelej naturopatky Evky Blaho, Viktor :).

Zavádzanie príkrmov je veľmi dôležitým míľnikom v živote dieťatka. S touto myšlienkou treba k tomu aj pristúpiť a hlavne v prvých mesiacoch sa zamerať na spoznávanie nových chutí, experimentovanie, pozorovanie reakcií a dobrú náladu. Vyskúšajte si teda spolu s nami, čo všetko by mohli vaše deti objaviť.

Téma č. 1: Ako začať s príkrmami
V tomto prvom kurze vám predstavíme základné kombinácie zeleniny, mäsa alebo ovocia v úplne prvých príkrmoch. Dozviete sa, ktorým potravinám sa radšej vyhnúť a naopak, ktoré by nemali v jedálničku určite chýbať. Spoločne si pripravíme aj ukážkové trojchodové menu a recepty v praxi otestujeme.

Téma č. 2: Obilniny v príkrmoch
Ako je to s obilninami, aké sú možnosti prípravy, kedy ich zaradiť do stravy, ale aj to, či môžu deti lepok, sa dozviete na našom druhom pokračovaní kurzov varenia pre najmenších.

Téma č. 3: tzv. Baby led weaning
Ide o metódu, ktorá bábätká učí rozoznávať jednotlivé suroviny už od prvých príkrmov. Vysvetľuje, ako zaraďovať správne suroviny, či potravu mixovať alebo nemixovať, aké sú výhody a prínosy tejto metódy.  Dozviete sa na našom treťom kurze zo série príkrmov.

Téma č. 4: Zdravé a sviatočné jedlo
Začínať s príkrmami nie je ľahké a o to viac je výzvou nastaviť zdravé sviatočné menu tak, aby bolo vhodné pre celú rodinu. Naučíme vás, ako zaraďovať tie správne suroviny, aby sme varili efektívne a zároveň chutne aj počas sviatkov. V poslenom zo série kurzov varenia pre najmenších.


Budeme spoločne spoznávať chute vašich detí, prejdeme si základné pravidlá prípravy prvých príkrmov a nástrah celoročnej sezóny na detskom tanieri.
V prípade záujmu nás vopred kontaktujte emailom na skolavarenia@foodkut.sk. Počet miest na každý kurz je limitovaný.
Bližšie informácie o kurzoch nájdete po kliknutí na jednotlivé témy.

Teší sa na Vás tím Jem iné.

Žiadne komentáre

Komentovať